Italské VínoVeneto (Benátsko)

Oblast Veneto je pravým rájem nejen pro milovníky přírody a kultury, ale i pro nejnáročnější gurmány. Veneto je již po staletí typickým zemědělským krajem. Mírně zvlněná krajina oplývá bujnou vegetací a kouzlem.

Podnebí je zde obzvláště příznivé – počínaje mírným kontinentálním na severu a konče středomořským na jihu. Zdejší vína – zejména Prosecco, Soave, Bardolino a Valpolicella – si získala renomé po celém světě.

Prosecco Gavioli DOP Extra Dry : Odrůda 100% Prosecco pěstovaná na kopcích Conegliano a Valdobbiadene, půda převážně vápenaté usazeniny. Barva vína je slámově žlutá se zelenkavými odlesky. Voní nejprve po fréziích a jasmínu, následují ovocné tóny broskví a citrusových1 plodů. Chuť vína je svěží, s dobrou rovnováhu kyselosti a aromatických projevů. Naše doporučení: je vynikající jako aperitiv a obzvláště může pěkně doprovázet pokrmy na bázi ryb, korýšů a měkkýšů. Jeho využití je ale více universální. 
Cena za láhev: 220 kč

Freschello

Díky vysoké kvalitě a atraktivní ceně, Freschello se rychle stal číslem jedna v prodeji lahvového vína na italském trhu. Díky své svěží chuti a nízkému obsahu alkoholu se pouze v Itálii prodá přes 11 milionů lahví Freschella ročně. Svou oblibu si rychle získává i na trzích v zemích, kde se právě začalo prodávat. Toto úspěšné víno, lídr italské distribuce, nyní přichází na český trh.

Freschello bíle perlivé 
Freschello růžové perlivé
Freschello růžové, polosuché
Freschello červené polosuché
Cena za láhev: 89 kč

Trentino


Chardonnay Storie di Vite 2013 bílé, suché Odrůdy Chardonnay 100% DOC Alkohol 12,5%
Cena za láhev: 260 kč

Jižní Tyrolsko

Půdy bohaté na kamení, minerály. Bílé víno pocházející ze severu Itálie regionu Trentino Alto Adige ve vyšších polohách nad mořem díky které získává bohatší mineralitu a intenzivnější chuť čerstvých exotických plodů. Velmi osvěžující mladé bílé víno s pevnou strukturou a elegantním projevem. Svěží s výbornou kyselinkou a mineralitou. Vinifikace Ruční sběr hroznů v září. Klasická fermentace bílých vín jen v nerezových tancích. Malolaktická fermentace se neuplatňuje. Dorzává v láhvi 1 – 3 měsíce. Vynikajcící jako aperitiv, k různým úpravám ryb, k plodům moře k salátům a předkrmům.

Emilia Romagna
Nejznámější víno regionu musí být bezpochyby Lambrusco, vyrobené ze stejnojmenné odrůdy, která se pěstuje na vysokém vedení ve vinicích Pádské nížiny. Základní Lambrusco, které je nejvyváženějším vínem na trhy Velké Británie a USA je opatřené šroubovacím uzávěrem (a to ještě bylo dávno předtím, než se tato alternativní zátka stala hitem pro vína vyšší kvality). Jeho kvasný proces byl zastaven na 7-9 % a

lkoholu, čímž vzniká zbytkový cukr a víno má jemné perlení. Špičková vína Lambrusco nesoucí označení DOC, jako např. Lambrusco di Sorbara (viz Vína regionu Emilia Romagna), jsou opatřena korkem a košíčkem (jako vína šampaňská), jsou suchá a velmi dobře se hodí k místním specialitám, jakou je např. parmská šunka.


Lambrusco Donelli i.g.t , červené, polosladké Červené jemně perlivé víno tvořené odrůdou Lambrusco, s rubínovou až lehce nafialovělou barvou a intensivním ovocným aroma s tóny lesních plodů.
Cena za láhev: 89kč

Bollicino, Reno d.o.c. , bílé, polosladké 
Cena za láhev 120kč

Stránky výrobce Donelli: www.donellivini.itLazio

Netradiční bílé víno z odrůd Chardonnay, Sauvignon a Trebiano Giallo, pocházející z přímého okolí města Řím, místa, kde již 900 let před naším letopočtem bývala stejnojmenná vesnice. Bílé víno s jasnou barvou a jemnými zelenkavými odlesky a příjemným svěžím ovocným aroma.
Na chuti lehké a ovocné a tóny čerstvě utržených plodů se stále živou kyselinkou a velmi jemnou bylinnou hořčinkou v dochuti.elegantní a harmonické .Satrico převzalo jméno antického města Satricum.

Est Est Est di Montefiascone d.o.c., bílé, suché 
Cena za láhev: 130kč

Satrico 2012 Casale del Giglio , bílé, suché
Cena za láhev:  300kč

Campania

Lunarossa Vini e passione www.viniepassione.it

Aglianico 2013 , červené, suché - 220kč
Falanghina 2013, bilé, suché - 220kč

Costacielo, Aglianico -Cabernet, červené, suché - 310kč

Costacielo, Fiano-Falanghina, bilé, suché - 310kč

Costacielo Rosé, růžové, suché - 310kč

Rossomarea, 2008 Aglianico – Merlot červené, suché - 440kč

Quartara 2010, Fiano, bilé, suché - macerace a kvašení, probíhá v kameninových nádobách uložených v zemi (tzv. přesně quartare), předzrání ve dřevě 650kč

Borgomastro 2008 , červené, suché - 880kč